KGHM Polska Miedź S.A. wsparła II edycję Tygodnia Walki z Depresją organizowanego przez Centrum Formacji Rodziny w Lubinie. W działania włączyły się też samorządy Zagłębia Miedziowego. Mieszkańcy całego regionu będą mogli po zarejestrowaniu się od 22 do 18 lutego brać udział w bezpłatnych konsultacjach i wykładach związanych z zagadnieniem depresji.
22 lutego od 17:00 w sieci rozpocznie się Tydzień Walki z Depresją, czyli druga edycja szeregu działań typu wykłady, wywiady czy konsultacje związanych z depresją w każdym obszarze rodziny. Do 28 lutego będzie można brać udział we wszystkich wydarzeniach po zarejestrowaniu się pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScK5ux15zDoXnZ7d79a4IBdWdLz46R8jv-5SxkYI5xnxdVTjQ/viewform?usp=sf_link
Centrum Formacji Rodziny z Lubina wydarzenie to przygotowuje drugi raz. Tym razem jednak w związku z pandemią koronawirusa zajęcia będą odbywały się online, ale jak mówią statystyki, wszystko, co wiążę się z walką z depresją jest konieczne.
– Według badań, ale jeszcze sprzed pandemii to było 1,5 mln Polaków, którzy chorowali na depresję. Nie liczymy tych, którzy nie zgłaszają się do lekarzy. Myślimy, że to może być ok. 4 mln Polaków, którzy zgłaszają się z potrzebą medyczną i farmakologiczną. Główne objawy depresji? Długotrwały smutek, lęk, izolacja, która zaczyna się w nas pojawiać, smutek, niemożność podejmowania czynności, które podejmowaliśmy do tej pory, apatia, trudności pojawiające się w relacjach. Wtedy powinna zapalić się nam czerwona lampka – mówiła Anna Migalska, dyrektor Centrum Formacji Rodziny.
Wsparcie finansowe na organizacje bezpłatnych zajęć w ciągu tego tygodnia pochodzi od KGHM Polska Miedź S.A.
– Troszczymy się nie tylko o naszych pracowników, ale o mieszkańców regionu, czyli rodziny naszej załogi czy ich sąsiadów. Robimy to w poczuciu odpowiedzialności za społeczność lokalną, za środowisko. Jest to element naszej długofalowej strategii. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i przekazywanie prostych narzędzi, jak rozpoznać depresje, gdzie szukać pomocy. Z tymi problemami spotyka się coraz więcej osób – mówił Błażej Marzoch, kierownik tego projektu w KGHM Polska Miedź S.A.
Działania finansowo wspierają też m.in. prezydent Głogowa, wójt gminy Głogów czy gminy Legnickie Pole. Patronat objął m.in. starosta lubiński.
Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronach:
www.kghm.com/depresja
www.cfrlubin.pl/depresja
www.facebook.pl/tydzienwalkizdepresja