18 i 19 stycznia ci, którzy mają przydział z MOPS lub GOPS na żywność odbiorą ją w Stowarzyszeniu PAX które działa przy parafii pw. św. M. M. Kolbego w Lubinie. Formacja jest w Lubinie od jesieni ubiegłego roku i działa z myślą o seniorach, potrzebujących i bezdomnych. To kolejny projekt realizowany przez PAX.

Były paczki świąteczne sponsorowane przez Fundację KGHM Polska Miedź, teraz jest żywność wydawana na skierowania wystawione przez MOPS i GOPS. Za chwilę będzie akcja pomagająca potrzebującym w zdobyciu ubrań. To szereg działań, w które angażuje się nowo powstałe Stowarzyszenie PAX. Paczki żywnościowe, na jakie skierowania wystawiły MOPS i GOPS będą wydawane 18 i 19 stycznia w godzinach od 9:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 17:00. w pomieszczeniu znajdującym się w budynku kościoła pw. św. M.M. Kolbe w Lubinie (ul. Orla 32) wejście z prawej strony kościoła.

Działania związane z  wydawaniem żywności potrwają do lipca. To projekt realizowany we współpracy z  Caritas Legnica. 

To nie koniec akcji Stowarzyszenia PAX.

Wkrótce ruszamy z kolejną akcją: „WIESZAK DOBROCI” każdy będzie mógł pomóc, zostawiając zbędne, ale dobre ubrania, a każdy potrzebujący będzie mógł sobie zabrać ubrania z wieszaka. Jednakże do realizacji akcji potrzebujemy skompletować: namiot – pawilon ogrodowy, najlepiej z bocznymi ściankami, może być z logo i danymi darczyńcy, wieszaki garderobiane na kółkach i wieszaki na ubrania. Darczyńców prosimy o kontakt z Agnieszką Mowińską, prezes Stowarzyszenia pod numerem 665 632 058 – informują działacze Stwoarzyszenia.

fot. archiwum