29.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubinie będzie się różnił od wcześniejszych. Tak będzie w całym kraju. Wszystko za sprawą obostrzeń związanych z pandemią. Choć nie będzie koncertów, sportowych zmagań i wielu innych imprez masowych, to wolontariuszy z puszkami nie zabraknie, a wszystko, co trafiło na licytacje, będzie można nabyć na allegro. Zgłoszono też wiele usług i voucherów, z których dochód zasili konto WOŚP.

Ponad 70 wolontariuszy 31 stycznia wyjdzie na ulicę z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by tym razem dać lubinianom okazję przyłączenia się do zbiórki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tym razem będzie jednak inaczej. Powodem są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wolontariuszy zobaczymy z flagami WOŚP. Licytacje odbędą się na allegro.

Licytacje przenosimy z facebooka na allegro. Na FB jest mniejszy zasięg niż na allegro wiadomo, że nie wszyscy będą mogli wyjść, dlatego nie możemy zrobić stacjonarnych licytacji. Fundacja WOŚP ma konta specjalne na allegro i taka licytacja jest bezproblemowa. W SP 10 odbędzie się internetowa loteria. To będzie loteria odwrócona. Wkrótce na naszym fanpagu opublikujemy zasady tego wydarzenia. Będzie można wylosować naprawdę fajne rzeczy. Pracują nad tym niesamowite dziewczyny z SP 10. Od lat współpracujemy. Mają miliony pomysłów nawet w czasie pandemii. Podobnie będzie w Rudnej. Mamy tam też małą filię naszego sztabu. Panie ze szkoły pod wodzą Małgosi Kiedos, która przeszła z SP 10 działają z 29. finałem WOŚP – mówi Beata Rzepka, szefowa 517 sztabu WOŚP w Lubinie.

Każdy, kto przekazuje przedmioty i usługi na allegro, musi pamiętać o złożeniu oświadczenia.

Rokrocznie działacze WOŚP w Lubinie starają się pozyskać też różnorodne usługi, z których dochód przeznaczony jest do puszek Orkiestry. Mimo pandemii i w tym roku będą miały miejsce np. masaże, usługi fotograficzne czy fryzjerskie. Więcej szczegółów można znaleźć na facebooku pod hasłem” 29. Finał WOŚP w Lubinie”.

fot. archiwum

Poprzedni artykułTrzy radiowozy z wybitymi szybami
Następny artykułPotrzebujący odbiorą żywność w Stowarzyszeniu PAX