Maszt z flagą Polski otrzymają Polkowice dzięki poparciu mieszkańców w głosowaniu internetowym dotyczącym rządowego projektu „Pod biało-czerwoną”.

Projekt „Pod biało-czerwoną „ ogłoszony został przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Polkowiczanie oddali 578 głosów, na 500 – według wymaganych kryteriów, tj. dla gmin liczących powyżej 20 tysięcy do 100 tysięcy mieszkańców.

– Dziękuję za dołączenie do projektu „Pod biało-czerwoną” – mówi Roman Rozmysłowski, lider akcji w gminie Polkowice. – Szczególnie pragnę podziękować Pawłowi Hoffmanowi,  nauczycielowi ze szkoły katolickiej w Polkowicach oraz szkoły podstawowej w Jędrzychowie za propagowanie tej akcji wśród dzieci i młodzieży, gdyż osoby niepełnoletnie również mogły brać udział w głosowaniu. Wiele osób pomagało w ostatnich dniach roku. Kilkanaście osób meldowało na bieżąco, ile osób zagłosowało w danym dniu. To mieszkańcy Polkowic i sołectw w naszej gminie. Wszystkim podziękuję indywidualnie. Dziękuję także burmistrzowi i wiceburmistrzom za wsparcie oraz życzliwość w czasie trwania akcji. W pomoc włączyli się również strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Polkowicach i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, na czele z komendantami tych jednostek. Czekamy teraz na ogłoszenie ostatecznych wyników i informacje o sposobie otrzymania masztu z „ Biało-czerwoną” dla Polkowic. Raz jeszcze z serca dziękuję mieszkańcom naszej gminy za oddane w tej akcji głosy dodaje Roman Rozmysłowski.

Akcja online trwała do ostatniego grudnia zeszłego roku. Końcowy termin weryfikacji oddanych głosów wyznaczono na 31 stycznia. Wtedy oficjalnie podana zostanie informacja, które gminy uzyskały największy odsetek liczby oddanych głosów poparcia w stosunku do liczby wszystkich mieszkańców gminy. Zgodnie z założeniami tej inicjatywy, Rząd RP zakupi maszty i flagi tym samorządom, których mieszkańcy dołączyli do projektu i oddali wymaganą liczbę głosów, w trzech kategoriach.

Projekt „Pod biało-czerwoną” realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który apelował: – Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej”. Projekt ma także upamiętnić zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Poprzedni artykułCałodobowa opieka dla niepełnosprawnych, chorych i w podeszłym wieku
Następny artykułPierwsze takie w Polsce autobusy są w Lubinie – FOTO