Szczepienia przeciwcovidowe trwają też w Lubinie. Jednym z węzłowych szpitali, które na polecenie Ministerstwa Zdrowia prowadzi szczepienia przeciw COVID – 19 jest Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie. Placówka już szczepi biały personel, czyli tak zwaną grupę “0” związaną z branżą medyczną. W pierwszym dniu szczepienia zgłosiło się ponad 450 chętnych.

4 stycznia 2021  w szpitalu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie ruszyły szczepienia przeciw COVID – 19. Na pierwszy “ogień” idą pracownicy służby zdrowia. MCZ w pierwszej kolejności szczepi swoją załogę, bo jest to najprostsze pod kątem logistycznym. Z innych placówek medycznych zgłosiło się już ponad 450 chętnych i jak mówi prezes zarządu MCZ, nie jest to małe zainteresowanie. Od przyszłego tygodnia punkt szczepień w szpitalu będzie działał na dwie zmiany, a zarząd już podjął decyzję o uruchomieniu drugiego w Lubinie oraz dodatkowych w Legnicy i Głogowie, a także być może w przychodni MCZ w Grębocicach, jeśli będzie taka potrzeba. 

Trudnym zadaniem logistycznym będzie moment, w którym drugi etap szczepień pokryje się z pierwszorazowymi, bo trzeba przypomnieć, że szczepionka, jaka jest aplikowana, należy do dwuetapowych. Drugą dawkę podaje się pacjentom po 3 tygodniach.  

Poprzedni artykułBezpiecznie i estetycznie. Zmiany na ulicy Kmicica w Polkowicach
Następny artykułMCZ wplątane w kłamliwego fake newsa. Zarząd dementuje