Fałszywe informacje, krążące w sieci dotyczące Miedziowe Centrum Zdrowia, wprawiły w  oburzenie wielu lubinian. Zarząd MCZ zdementował nieprawdziwe informacje jakoby warunkiem poddania się badaniom z zakresu medycyny pracy w MCZ było zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID – 19.

Zarząd MCZ był zaskoczony informacją, jaka zaczęła krążyć w sieci. Jak nas zapewnił prezes Piotr Milczanowski, fałszywe informacje nie pochodzą z miedziowej medycznej spółki. Fakt ten potwierdza również właściciel KGHM Polska Miedź S.A.. W oświadczeniu zarządu MCZ czytamy:

“Zarząd „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA” S.A. w Lubinie oświadcza, że funkcjonująca w przestrzeni publicznej, w szczególności w Oddziałach KGHM Polska Miedź S.A., informacja o wprowadzeniu, z dniem 28 lutego 2021 r., wymogu okazania zaświadczenia o przeprowadzonym szczepieniu przeciw COVID-19, przez osoby poddające się badaniom wstępnym i kontrolnym z zakresu medycyny pracy, nie została sporządzona oraz nie jest rozpowszechniana przez Zarząd Spółki, jak również pracowników naszej Spółki. Informacja o uzależnieniu wykonania świadczeń medycznych w „MCZ” S.A., w tym z zakresu medycyny pracy, od przedłożenia zaświadczenia o wykonanym szczepieniu przeciw COVID-19 jest nieprawdziwa. W przedmiotowej sprawie prowadzane jest stosowne postępowanie wyjaśniające”.

W komunikacie, jaki krążył w sieci wykorzystano prawdziwe dane pracowników i numery telefonów medycyny pracy MCZ.

Poprzedni artykułW MCZ szczepią już biały personel
Następny artykułZapisy na szczepienie przeciw COVID-19