Jedyny w swoim rodzaju stroik na stole świątecznym można  zakupić od Warsztatów Terapii Zajęciowej “Przytulisko” w Lubinie. Niepełnosprawni, którzy są podopiecznymi tej placówki pracują nad nimi już od kilku tygodni. Są tez gliniane aniołki i pierniki na choinkę. W ten sposób WTZ zbiera pieniądze na działalność placówki z drugiej zaś strony pomaga podopiecznym w terapii i zachęca do pokazywania efektów swojej pracy na zewnątrz.

– Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, że tak wielu odbiorców przychodzi do nas. Mówią, że kupują stroiki u nas właśnie od wielu lat. To dla nas bardzo duże wyróżnienie. Ozdoby świąteczne są przygotowywane przez naszych podopiecznych, czyli osoby niepełnosprawne intelektualnie i z chorobami psychicznymi. Wszelkie prace wykonywane są pod okiem terapeutów i instruktorów terapii zajęciowej w ramach zajęć i  wsparcia, jakiego udzielamy naszym podopiecznym – mówi Monika Tomko – Klubek, kierownik WTZ „Przytulisko” w Lubinie.

Prace podopiecznych WTZ “Przytulisko” są wyeksponowane tuż przed placówką przy ulicy Odrodzenia 8 w Lubinie. Można je nabywać w godzinach od 8 do 18. W najbliższą niedzielę 20 grudnia będą też dostępne przed kościołem św. Wojciecha w Lubinie. 

Poprzedni artykułŚwiąteczny piernik burmistrza trafi na licytację
Następny artykułKup posiłek z myślą o personelu medycznym