Centrum Kultury „Muza” zachęca lubinian do zakupu zup w swojej restauracji z myślą o białym personelu medycznym. Wykupione posiłki pracownicy CK Muza dostarczą bezpośrednio na oddziały covidowe. Pierwszy transport miał miejsce 15 grudnia. 19 zupek ogórkowych, jakie opłacili lubinianie, trafiło  do szpitala przy Bema.

Tuż przed 13:00 w kuchni restauracji „Pod Muzami” w Lubinie zawrzało. Załoga zaczęła pakowanie zupek dla medyków. 19 porcji świeżej ogórkowej zupy z ciepłą własnego wypieku bułeczką ruszyło na oddział covidowy szpitala RCZ w Lubinie przy ulicy Bema.

Wszystko za sprawą akcji, do której przystąpiło Centrum Kultury Muza. Każdy z lubinian może wykupić w restauracji dodatkową zupę za kwotę 10 zł. Można to zrobić osobiście w restauracji lub zadzwonić do personelu na numer 76/746 22 57 albo też złożyć zamówienie online.

W ten sposób chcemy dołączyć się do ogólnopolskiej akcji, która polega na wspieraniu osób pracujących na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Wiemy, że to jest bardzo ciężka praca. Dotyczy wielu osób – ratowników medycznych, pielęgniarek, pomocy medycznej czy lekarzy. Chcemy chociaż taką drobną przysługę wyświadczyć i dowieźć do szpitala zupę, którą lubinianie kupują – mówi Małgorzata Życzkowska – Czesak, dyrektor CK Muza w Lubinie.

Poprzedni artykułNa wigilijny stół stroik od niepełnosprawnych
Następny artykułPieszy zginął na miejscu