Na co dzień oddają krew i zachęcają do tego innych. To nie jest jednak jedyna pomoc, jaką niosą krwiodawcy z klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. Pomagają też chorym i samotnym dzieciom. Bardzo często prowadzą zbiórki i wożą podarunki dla dzieci walczących z  rakiem w Klinice Onkologicznej “Przylądek nadziei” we Wrocławiu. W październiku zawieźli dary do domu dziecka w Krzydlinie Małej. Teraz chcą wesprzeć maluchy w domach dziecka w Legnicy i Jaworze.

 

Kolejny raz krwiodawcy z klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin chcą połączyć siły z mieszkańcami regionu, by pomóc dzieciom w lokalnych domach dziecka. Trwa druga tura zbiórki darów dla podopiecznych takich placówek.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca, którzy chcą nam pomóc uszczęśliwić trochę dzieciaki z domów dziecka. Zarówno maluchy, jak i te nieco starsze dzieci na pewno ucieszą się, gdy zobaczą że inni myślą o nich. Zbieramy przede wszystkim słodycze i zabawki. Mile widziane są artykuły szkolne, nowe ubrania, kosmetyki, środki higieny osobistej itd. 9 grudnia byliśmy drugi raz w placówce w Krzydlinie Małej, gdzie  wcześniej w październiku zawieźliśmy naprawdę wiele darów. Jeśli mieszkańcy regionu pomogą nam, mamy szansę na obdarowanie maluchów z domu dziecka w Legnicy i Jaworze. Zadzwońcie do nas. Powiemy, gdzie zawieźć podarunki albo umówimy się z wami na ich odbiór – zapewnia Paweł Królak z HDK Serce górnika przy ZG Lubin. 

Nr kontaktowe do organizatorów: Sylwia Styś 663 079 700, Beata Rzepka 533 444 688, Bogdan Opiłka 888 550 950, Krzysztof Majstrowicz 603 202 040, Paweł Królak 693 031 806.

Poprzedni artykułBezpiecznie, szybko, bezpłatnie, czyli operacja zaćmy w MCZ w Lubinie
Następny artykułGmina Polkowice otrzymała kilka milionów złotych na inwestycje