Na co dzień oddają krew i zachęcają do tego innych. To nie jest jednak jedyna pomoc, jaką niosą krwiodawcy z klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. Pomagają też chorym i samotnym dzieciom. Bardzo często prowadzą zbiórki i wożą podarunki dla dzieci walczących z  rakiem w Klinice Onkologicznej “Przylądek nadziei” we Wrocławiu. W październiku zawieźli dary do domu dziecka w Krzydlinie Małej. Teraz chcą wesprzeć maluchy w domach dziecka w Legnicy i Jaworze.

 

Kolejny raz krwiodawcy z klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin chcą połączyć siły z mieszkańcami regionu, by pomóc dzieciom w lokalnych domach dziecka. Trwa druga tura zbiórki darów dla podopiecznych takich placówek.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca, którzy chcą nam pomóc uszczęśliwić trochę dzieciaki z domów dziecka. Zarówno maluchy, jak i te nieco starsze dzieci na pewno ucieszą się, gdy zobaczą że inni myślą o nich. Zbieramy przede wszystkim słodycze i zabawki. Mile widziane są artykuły szkolne, nowe ubrania, kosmetyki, środki higieny osobistej itd. 9 grudnia byliśmy drugi raz w placówce w Krzydlinie Małej, gdzie  wcześniej w październiku zawieźliśmy naprawdę wiele darów. Jeśli mieszkańcy regionu pomogą nam, mamy szansę na obdarowanie maluchów z domu dziecka w Legnicy i Jaworze. Zadzwońcie do nas. Powiemy, gdzie zawieźć podarunki albo umówimy się z wami na ich odbiór – zapewnia Paweł Królak z HDK Serce górnika przy ZG Lubin. 

Nr kontaktowe do organizatorów: Sylwia Styś 663 079 700, Beata Rzepka 533 444 688, Bogdan Opiłka 888 550 950, Krzysztof Majstrowicz 603 202 040, Paweł Królak 693 031 806.