Sporo podarunków już trafiło do organizatorów zbiórki, ale wciąż można się przyłączyć. Mowa tu o akcji „Biegający Mikołaje i przyjaciele”, która w Lubinie odbywa się już po raz drugi. Głównymi organizatorami są Ania i Artur Niedźwiedzcy z formacji „Niedźwiadki biegają”. Zbiórkę podarunków, które trafią do dzieci z trzech domów dziecka przedłużono do 14 grudnia. Potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą przygotować świąteczne paczki.

Trwa zbiórka podarunków w postaci słodyczy, zabawek ubrań i wszystkiego, co potrzebne w wychowaniu dzieci w wieku od 0 do 20 lat. Akcja „Biegający Mikołaje i przyjaciele” odbywa się już drugi raz . Rok temu dzięki niej obdarowano 133 dzieci. W tym roku uzbierane prezenty trafią do placówek do Lubina, Legnicy i Krzydliny Małej.

Pomoc jest mile widziana nie tylko w postaci podarunków. – Szukamy dobrych duszyczek do pomocy przy pakowaniu prezentów. Im więcej osób, tym szybciej to ogarniemy. Potrzebujemy dużo kartonów, najlepiej dużych, ale bierzemy wszystko, aby później spakować do nich prezenty. Niezbędne są również torby i torebki na prezenty. Do pierwszego z domów dziecka w Lubinie zamierzamy udać się  środa/czwartek, czyli 16 lub 17 grudnia, do Krzydliny Malej pojedziemy w piątek i w sobotę do Legnicy – mówi Artur Niedźwiedzki z formacji „Niedźwiadki biegają”, główny organizator wydarzenia.

By wesprzeć działania w ramach tej akcji, wystarczy skontaktować się z organizatorami za pośrednictwem facebooka na profilu Artur Ania Niedźwiedzcy lub Niedźwiadki biegają.

Poprzedni artykułUtrudnienia w ruchu
Następny artykułBezpiecznie, szybko, bezpłatnie, czyli operacja zaćmy w MCZ w Lubinie