5 wozów strażackich, dwie karetki pogotowia i 4 radiowozy policyjne. To bilans służb wezwanych po godzinie 15 do pożaru mieszkania w wieżowcu przy ul. Orlej. Mimo podjętych działań ratowniczych w mieszkaniu zginęła jedna osoba.

Po godzinie 15 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w wieżowcu przy ul. Orlej i możliwości przebywania osoby w mieszkaniu. 

Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby: Policja, Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarna (JRG Lubin i JRGH Lubin). Poza zadysponowanym wozem z drabiną z JRG Lubin, asekuracyjnie z JRG Polkowice został zadysponowany drugi wóz z drabiną, jakby zaszła potrzeba prowadzenia działań gaśniczych na wysokości z dwóch stron. 

Akcję gaszenia pożaru strażakom utrudniało zadymienie klatki schodowej a wydostający się dym było także widać na zewnątrz budynku. Po ugaszeniu pożaru, mimo podjętych działań ratowniczych przebywająca w mieszkaniu ponad siedemdziesięcioletnia kobieta zmarła.

Po przewietrzeniu klatki schodowej i sprawdzeniu przyległych mieszkań, ewakuowani wcześniej lokatorzy mogli powrócić do swoich domów.

Aktualnie na miejscu wykonywane są czynności przez policję i biegłego z zakresu pożarnictwa pod nadzorem prokuratora, które mają wyjaśnić przyczynę tragedii.

Poprzedni artykułBarbórka 2020- kwiaty pod pomnikiem – FOTO
Następny artykułCharytatywnie i świątecznie, czyli koncert w rynku