Powoli stało się to już tradycją, że lubinianie składają kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Wypadków w Pracy w Centrali KGHM. W tym roku niestety w związku z  pandemią koronawirusa nie będzie tak łatwo wejść, by zapalić znicz i złożyć symboliczną wiązankę. Najpierw trzeba zgłosić swoją obecność wysyłając e-maila na wskazany adres.

27 listopada to nie tylko dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków w Pracy. To również 4. rocznica tragicznego wypadku w ZG Rudna, gdy życie straciło 8 osób. W tym roku każdy, kto zechce uczcić ten dzień i złożyć hołd tym, których już nie ma, będzie mógł przyjść pod pomnik w Centrali KGHM w Lubinie, ale potrzebne są formalności związane z pandemią koronawirusa.

Uczczenie pamięci ofiar wypadku będzie możliwe w godzinach od 8:00 do 16:00 po wcześniejszym zgłoszeniu ponieważ wejście na teren centrali jest w tej chwili zamknięte. Informacje o takiej chęci należy przesłać na adres mailowy: zgloszeniakghm@kghm.com bez polskich znaków – informuje  Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A. 

Kwiaty można składać 27 i 29 listopada. 

Poprzedni artykułPrzy ulicy Ociosowej w Polkowicach powstanie PSZOK
Następny artykuł57 miejsc na oddziale „covidowym” MCZ w pełnym obłożeniu