Od 9 do 13 listopada, z wyłączeniem dnia wolnego, jakim było Święto Niepodległości w punkcie RCKiK w Lubinie przy ulicy Bema stawiło się ponad 90 osób, które oddały krew. Łącznie dawcy uzupełnili banki krwi o blisko 50 litrów. Akcję “Dla Niepodległej” przygotowali krwiodawcy z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Zgodnie już z tradycją w okolicy 11 listopada krwiodawcy z klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin zaprosili do udziału w zbiórce krwi pod hasłem “Dla Niepodległej”. W sumie stawiło się ponad 90 osób, które oddały 49 litrów i 950 ml krwi. W ciągu tych dni do punktu przyszło też 6 ozdrowieńców, by oddać osocze z myślą o chorych na koronawirusa. Liczba jest imponująca bowiem w całym październiku było ich zaledwie siedmiu. Każdy, kto oddał krew podczas akcji obdarowany został drobnym upominkiem, o który zadbali działacze z HDK Serce Górnika.

– Bardzo dziękujemy za udział i tak dużą frekwencję. W ciągu tak naprawdę 4 dni do punktu przyszło wielu dawców. Czas jest trudny, bo krwi brakuje jak kiedyś podczas wakacji. Dawców jest mniej w związku z pandemią. Jedni się boją, inni są na kwarantannach. Zachęcamy wciąż nowych dawców, którzy są zdrowi i spełniają inne kryteria, by dołączyli do braci krwiodawców. Szpitale wciąż potrzebują wsparcia – mówiła Sylwia Styś, członkini klubu HDK Serce Górnika.

Poprzedni artykuł„Mieć Wpływ” – KGHM organizatorem II Dolnośląskiej Konferencji CSR
Następny artykułAwaria studzienki kanalizacyjnej przy ul. Makowej. Remont potrwa do 20 września