Gdzie odbędzie się sesja? W Ścinawie to tajne przez poufne. Mało tego, jeżeli już ktoś dowie się, gdzie spotkają się radni, nie może do nich przyjść! Znowu łamie się demokratyczne prawa mieszkańców i wprowadza zakaz wchodzenia na sesję Rady Miejskiej w Ścinawie!

Komunikat o sesji nie zawiera miejsca jej odbycia, a powinien. Nie ma też informacji o tym czy sesja odbędzie się zdalnie. Na szczęście wiadomo, że sesja odbędzie się dzisiaj o godz. 11. Miejmy nadzieję, że będzie można ją oglądać na żywo. Dużymi drukowanymi literami napisano też, że w związku z wejściem powiatu lubińskiego do strefy czerwonej (to było miesiąc temu, teraz cała Polska jest w strefie czerwonej) obrady odbędą się bez udziału publiczności. Tak zarządził sobie przewodniczący rady Marek Szopa. Szopa kolejny raz odmawia mieszkańcom Ścinawy niezbywalnego prawa do udziału w sesji. Takiej sytuacji nie ma w żadnym innym samorządzie powiatu lubińskiego. W gminie Rudna sesje odbywają się zdalnie. natomiast Rada Powiatu Lubińskiego korzysta z większej sali, aby mieszkańcy mogli brać udział w sesji. W żadnym też samorządzie nie ma problemów z oglądaniem sesji na żywo. W Ścinawie to też było ostatnio olbrzymim problemem.  

Awantura o dostęp do radnych i udziału w sesji zaczęła się w ubiegłym miesiącu. Przewodniczący Marek Szopa w bezczelny sposób wyprosił przedstawiciela mieszkańców, którzy złożyli petycję przeciwko budowie myjni samochodowej. Decyzja o losie petycji zapadła bez udziału przedstawiciela mieszkańców, któremu nie dość, że nie pozwolono na uczestniczenie w obradach, to nie pozwolono zabrać głosu w sprawie złożonego protestu!

Dzisiaj radni mają zając się kolejny raz zmianą wieloletniej prognozy finansowej (widać w niej m.in. długi gminy), a co za tym idzie zmianach w budżecie gminy, będzie też uchwała podatkowa związana z podatkiem rolnym, oraz uchwała dotycząca wynajmu lokali gminy. Radni zajmą się również współpracą z organizacjami pozarządowymi, a także nie realizowaną od czterech lat przez Urząd Marszałkowski inwestycją związaną z budową chodników w miejscowościach Zaborów i Przychowa. Ścinawa zobowiązała się do współfinansowania tych inwestycji kwotą ponad 450 tys. zł.

Pobierz na dysk(PDF, 57KB)

Poprzedni artykułKwiaty i spacer za niepodległość
Następny artykuł11listopada w Gminie Polkowice