Kibice Zagłębia Lubin organizują zbiórkę darów przeznaczonych dla dzieci z domów dziecka. W pierwszej kolejności podarunki trafią do placówki w Golance. Jeśli akcję uda się przeprowadzić w większym zakresie, kibice zawiozą podarunki do innych domów dziecka. Słodycze, gry, zabawki lub odzież można przynosić do sklepu Zagłębia Lubin w galerii Cuprum Arena.

 

Ruszyła zbiórka podarunków, które trafią do dzieci umieszczonych w domach dziecka. Akcję kolejny rok z rzędu organizują kibice z Lubina.

– Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Jak co roku, my kibice organizujemy zbiórkę różnych rzeczy, które trafią do paczek dla dzieci z domów dziecka. Najeździłem się już trochę z takimi akcjami i łzy same lecą z oczu, gdy znajdujemy się w tych miejscach. W placówkach są dzieci w różnym wieku. Jest więc prośba do wszystkich, by zerknęli czy może mają po własnych dzieciach za małe ubrania w dobrym stanie. Może są też zabawki lub gry, które przydadzą się innym dzieciom, ale oczywiście priorytetem są słodycze, bo dzieci, jak to dzieci, uwielbiają słodkości. Można z nami kontaktować się na facebooku. Możemy podjechać i odebrać to, co będzie do przekazania. Wszystko trafi do domu dziecka w Golance koło Prochowic, a jeśli uda się uzbierać więcej, to przekażemy dary również do domu dziecka w Świdnicy, do którego jeździmy od kilku lat. Z góry dziękujemy w imieniu dzieci, które otrzymają podarunki, ale też w imieniu kibiców Zagłębie Lubin, którym zależy na jak największym rozpropagowaniu działań i na jak największym efekcie – mówi Mirosław Machniak, fan piłki nożnej z Lubina, jeden z organizatorów.

Podarunki można przynosić do sklepu Zagłębia Lubin w Galerii Cuprum Arena w Lubinie. Stamtąd odbiorą je kibice, którzy we własnym zakresie tuż przed świętami dostarczą paczki do domów dziecka.

fot. archiwum

Poprzedni artykułŚcieżka edukacyjna w Moskorzynie
Następny artykułProgramy wzbogacające wiedzę. Przedszkolaczki aktywnie uczestniczą w zajęciach