W Moskorzynie – Tematycznej Wiosce Młynów i Chleba powstała ścieżka edukacyjno-historyczna. Przemierzając ją napotkamy wiele niespodzianek.

 

W listopadzie aż pięć razy: 6, 12, 13, 23 i 30, w godz. od 14 do 20, mieszkańcy gminy Polkowice będą mogli poznać bliżej Moskorzyn dzięki ścieżce edukacyjno-historycznej, a także spróbować lokalnych wypieków przygotowanych przez mieszkańców wsi.

– Na terenie naszej miejscowości oznaczone są miejsca, w których były kiedyś cztery młyny, a obecnie są to budynki mieszkalne, co też pokazane jest na zdjęciach – mówi Dorota Szubała, sołtyska Moskorzyna. – Są, na przykład, ślady pomnika byłych mieszkańców-żołnierzy, którzy zginęli w czasie pierwszej wojny i wiele innych ciekawych miejsc. Zapraszamy do Moskorzyna – dodaje sołtys.

Ścieżka jest dopełnieniem dotychczasowej działalności mieszkańców tej wsi, którzy od dłuższego czasu propagują historię dawnych młynów i zachęcają do domowego wypieku chleba.

Projekt został dofinansowany z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

Poprzedni artykułAwans Polkowic w prestiżowym rankingu
Następny artykułKibice chcą uszczęśliwić dzieci z domów dziecka