Chcąc wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, którzy na czas świat Wszystkich Świętych zaopatrzyli się w kwiaty i znicze, których z powodu zamknięcia cmentarzy nie sprzedali, Starosta Lubiński Adam Myrda oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lubińskiego Dominika Chomont – Parzyńska odkupili od kilku kwiaciarni chryzantemy, które chcą teraz za darmo przekazać mieszkańcom odwiedzającym groby swoich bliskich.

– Odkupiłem część chryzantem od kwiaciarni znajdującej się przy cmentarzu komunalnym w Lubinie oraz od kwiaciarni przy cmentarzu w Oborze. Mam nadzieję, że pomoże to odzyskać część zainwestowanych przez nie pieniędzy i nie utracą one płynności finansowej. Chciałbym, żeby te chryzantemy zostały przekazane za darmo mieszkańcom, którzy od jutra zaczną odwiedzać groby swoich bliskich – mówi Adam Myrda starosta lubiński.

Żeby otrzymać taką chryzantemę wystarczy przyjść do kwiaciarni „Stokrotka” znajdującej się przy bocznym wejściu na cmentarz komunalny w Lubinie lub do kwiaciarni znajdującej się przed wejściem głównym na cmentarz w Oborze i powołać się na starostę lubińskiego Adam Myrdę oraz zakupić 1 symboliczny znicz.

– Jeśli to możliwe to chciałbym, żeby te zakupione znicze zapalić na grobach, które stoją puste. Być może są one zapomniane, a być może w tym roku z uwagi na pandemię bliscy tych osób nie mogli dotrzeć na cmentarz – dodaje starosta lubiński.

Wiceprzewodnicząca rady powiatu lubińskiego Dominika Chomont – Parzyńska wsparła w ten sposób lokalnych przedsiębiorców ze Ścinawy, odkupując chryzantemy od Sklepu Dom i Ogród przy ul. Jana Pawła II oraz od centrum ogrodniczo – rolniczego „Garden” przy Placu Zjednoczenia.

– Zakupione przeze mnie chryzantemy chciałabym za darmo przekazać mieszkańcom, którzy od jutra będą odwiedzać groby swoich bliskich na cmentarzach w gminie Ścinawa. Jedynym warunkiem jest zakup symbolicznego znicza i w miarę możliwości zapalenie go na grobie, który z jakichś powodów w tym roku stoi pusty. W tych dniach należy pamiętać o wszystkich zmarłych – mówi Dominika Chomont – Parzyńska.

inf. powiat lubiński

Poprzedni artykułSzpital tymczasowy w Lubinie
Następny artykułDrogi dojazdowe do pól. Gmina pozyskała środki zewnętrzne