Czy w Lubinie powstanie polowy szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19? Jeśli tak, to gdzie będzie jego lokalizacja? Nad rozwiązaniem pracuje już KGHM Polska Miedź S.A. bowiem to spółki skarbu państwa premier rządu zobowiązał do zaangażowania w takie działania. Ze strony prezydenta Lubina już pojawiła się propozycja, by taki szpital umiejscowić w hali RCS przy Odrodzenia.

Od 3 listopada w szpitalu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie zacznie działanie oddział tzw. covidowy, czyli przeznaczony tylko i wyłącznie dla pacjentów z COVID-19. Będzie tam ponad 50 miejsc nie tylko dla mieszkańców regionu, ale dla całego Dolnego Śląska. To jednak mało zdaniem Ministerstwa Zdrowia, a zatem premier zobowiązał spółki skarbu państwa, a taką jest właśnie KGHM Polska Miedź S.A., do aktywnego zaangażowania w przygotowania placówek szpitalnych polowych.

– Jesteśmy w tej chwili na etapie omawiania szczegółów dotyczących całej tej operacji. Jesteśmy w kontakcie z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Po tych analizach będziemy w stanie powiedzieć na temat tego wsparcia i zaangażowania KGHM oraz lokalizacji szpitali polowych – mówi Sylwia Jurgiel rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Ze strony włodarza miasta Lubina padła propozycja.

Prezydent Lubina Robert Raczyński zwrócił się do zarządu KGHM z informacją o udostępnieniu hali RCS na potrzeby utworzenia szpitala dla chorych z COVID – 19 – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Podzielimy się informacjami o ostatecznych rozwiązaniach z naszymi czytelnikami, kiedy tylko będziemy je posiadać.

Poprzedni artykuł24 sesja Rady Gminy Rudna – zdalna
Następny artykułZarząd Powiatu kupił chryzantemy. Są bezpłatne dla mieszkańców