Narobili szkód, a bankomatu i tak nie ukradli. Szajka z powiatu górowskiego zatrzymana. Kara to nawet 10 lat więzienia.

Sprawa nie była łatwa do rozwiązania, bo ekipa 3 złodziei do Ścinawy przyjechała na gościnne występy. Nie dość, że przyjechali kraść to jeszcze pożyczonym samochodem, który po nieudanym „napadzie” na bankomat został uszkodzony i oddany właścicielowi. To volkswagen transporter.

Kiedy już przeanalizowano ślady z miejsca przestępstwa w Ścinawie i wymieniono informacje z policjantami z innych komend powiatowych, wytypowano podejrzanych z powiatu górowskiego.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu górowskiego, już trzy dni po zdarzeniu. Wszyscy trzej przebywali u konkubiny jednego z nich. Dodajmy, że z zatrzymaniem podejrzanych nie poszło gładko. Nie chcieli wpuścić mundurowych. Potrzebne było wejście siłowe, które ze swoim sprzętem, na zlecenie policji, zrealizowali górowscy strażacy. Niedoszli złodzieje bankomatu w Biedronce w Ścinawie to mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 29, 31 i 34 lat. ,

Podejrzani trafili do policyjnej celi, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora prowadzącego śledztwo i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia. O sprawie pisaliśmy tutaj – kliknij.

Poprzedni artykułPotrzebujesz iść do skarbówki? Umów e-wizytę
Następny artykułMonter fotowoltaiki spadł z dachu marketu Dino