Trzy nowe karetki zakupiło Pogotowie ratunkowe w Legnicy. Jedna z nich będzie w Lubinie. Ma nową kolorystykę, standaryzowaną dla Unii Europejskiej.

Pogotowie Ratunkowe w Legnicy sukcesywnie wymienia tabor. Najstarsza karetka w służbie ratowników ma 6 lat. Jednak pojazdy te robią takie przebiegi, że trzeba je sukcesywnie wymieniać. Legnickie pogotowie stara się w każdym roku zakupić kilka nowych pojazdów. W tym roku tabor wzbogacił się o trzy karetki. Jedna z nich w najbliższych dniach rozpocznie służbę w powiecie lubińskim. Wyróżnia się kolorem. Będzie miała żółty kolor. W Lubinie to pierwszy taki ambulans.   

– Kupiliśmy trzy pojazdy. Dwa ze środków własnych i te trafią do Lubina oraz Polkowic, a jedną przy wsparciu z programów unijnych i ta zostanie w Legnicy. Legnicki ambulans wyposażony jest m.in. w urządzenia pozwalające na przemieszczanie chorego po schodach, ma też nosze bariatyczne dla pacjentów z dużą nadwagą. Nasze auta musimy wymieniać. Robią duże przebiegi. Karetka z Polkowic mimo tego, że ma cztery lata przejechała już 360 tys. km. 

– Zakup karetki z wyposażeniem bariatycznym jest współfinansowany za pośrednictwem Urzędu Marszałkowego z funduszy UE w ramach programu „Poprawa dostępności i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych na rzecz ograniczenia zachorowalności mieszkańców regionu w związku z pojawieniem się COVID-19” – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Dzisiaj pojazdy zostały przekazane w użytkowanie ratownikom. Za kilka dni pojawią się na ulicach.