Na grób ukochanej osoby zanieść stroik to żadna sztuka, ale zanieść taki, jakiego nikt inny nie będzie miał, jedyny w swoim rodzaju, stworzony z sercem i pasją to już piękny gest., Można to zrobić dzięki podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przytulisko” działających przy Fundacji im. Brata Alberta w Lubinie. Trwa Właśnie wyprzedaż prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Kupujący przekazują za stroiki od 40 zł. Dzieła są różnej wielkości , stylu i kolorów. Jest w czym wybierać.

Z kolejnym cyklem prac nad stroikami nagrobnymi ruszyli podopieczni WTZ Przytulisko przy Fundacji im. Brata Alberta w Lubinie. W pracowni przy ulicy Odrodzenia powstają unikalne dzieła, które są dość chętnie kupowane przez lubinian. Stroiki są dostępne na zewnątrz budynku a zatem w pełnym reżimie sanitarnym można się tam udać i kupić.

Nie ma określonych cen, bo twórcy ich nie wystawili. Kupujący przekazują różne kwoty począwszy od 40 zł. Poza tym miejscem pojawi się jeszcze okazja, by kupić nietuzinkowe dzieła w kościele przy ulicy Budowniczych LGOM w Lubinie w niedzielę 25 października.
Podopieczni WTZ Przytulisko robiąc stroiki niejednokrotnie poświęcają mnóstwo uwagi i serca. Zadanie dla niektórych z nich nie jest łatwe, bo wiele osób ma poważne dysfunkcje. To powoduje, że stroiki są naprawdę jedyne w swoim rodzaju.

To są stroiki robione własnoręcznie. Każdy jest wyjątkowy. Mnie jest bardzo trudno, bo mam swoje dysfunkcje, ale staram się zawsze na tyle, ile mogę. Czuję ogromną satysfakcję, gdy wiem, że ktoś je kupuje i stawia na grobie bliskich. Nie ma dwóch takich samych stroików wśród tych, które robimy – mówił Maciej Grzelak, który boryka z czterokończynowym porażeniem.

Uczestnicy poprzez pracę uczą się cierpliwości, kreatywności, poczucia estetyki, wyciszają się przy tym. Przy pomocy terapeutów radzą sobie nieźle. Cieszą się z tego i lubią chodzić na te zajęcia. Bardzo się cieszą, gdy widzą, że są kupowane przez innych. Wtedy ich pewność siebie nabiera mocy – mówiła Bernarda Bartosiak, terapeuta zajęciowy.

Stroiki można kupować od godziny 10:00 do 18:00 przy budynku przy Odrodzenia 8 w Lubinie.

Poprzedni artykułPsycholog, psychiatra i terapeuta dla dziecka w jednym miejscu – FOTO
Następny artykułKultura – czym jest? Pokaż w filmie, wygraj 3000 zł