Pierwsi klienci będą obsłużeni już we wtorek 20 października, choć biuro paszportowe uroczyście już otwarto. Pierwszy dzień to testowanie systemu i sprzętu. Każdy, kto chce złożyć wniosek o paszport musi w związku z  pandemią koronawirusa najpierw zadzwonić i umówić się na wizytę. Wnioski są do pobrania na korytarzu Starostwa przed pokojem 216.

 

Starania o uruchomienie punktu paszportowego w Lubinie trwały długo. Jak informuje starosta Adam Myrda, “pod górkę” było ponieważ poprzedni wojewoda Paweł Hreniak miał zatargi i konflikty z prezydentem miasta Lubina Robertem Raczyńskim.

Dlaczego z tego powodu mieli cierpieć mieszkańcy powiatu lubińskiego? Z chwilą zmiany na stanowisku wojewody to ruszyło bardzo szybko. I tu musze podziękować wojewodzie Obremskiemu za to, że nie patrzył na konflikty prywatne, tylko na dobro mieszkańców. Głównym argumentem były kolejki w biurze paszportowym we Wrocławiu. Również wojewoda zgodził się z naszą argumentacją. Tak naprawdę ponosimy część kosztów utrzymania tego biura. To, co powinno robić MSWiA czy Urząd Wojewódzki bierze na swoje barki po raz kolejny samorząd powiatu lubińskiego. To są koszty wynagrodzenia pracowników. Jedną czwartą pokrywa Urząd Wojewódzki. Umowa  przewiduje trzech pracowników do obsługi.  – mówił Adam Myrda, starosta w Lubinie. 

Biuro paszportowe będzie działało codziennie od 9:00 do 15:00. Wizyty w biurze można umawiać pod numerem 885-290-658. Przypominamy, ze poza prawidłowo wypełnionym wnioskiem paszportowym, składając dokumenty należy mieć potwierdzenie wniesienia opłaty oraz fotografię, zaś starający się o dokument dla dziecka powyżej 5 roku życia, musza przyjść do biura wraz z maluchem.

Poprzedni artykułJeśli wstrzymają zabiegi i operacje, to nawet do wiosny
Następny artykułAutobus wjechał w ciężarówkę – dwie osoby ranne