Zebrane podczas akcji organizowanej przez HDK Serce Górnika przy ZG Lubin podarunki dla dzieci Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej “Wiosna” w Krzydlinie Małej ledwo zmieściły się w siedmiu samochodach. Odzież, zabawki, wózki, posiłki, środki chemiczne, kosmetyki dla dzieci i mnóstwo innych przedmiotów udało się zgromadzić podczas trwającej zaledwie kilkanaście dni akcji. Wszystkie podarunki działacze HDK Serce Górnika 16października zawieźli do Krzydliny Małej.

Mimo pandemii koronawirusa, mimo skupienia na innych problemach mieszkańcy Zagłębia Miedziowego i społeczność oddziałów oraz spółek z grupy kapitałowej KGHM pokazali, ze serca mają otwarte , by pomagać. Tym razem do charytatywnej akcji zbiórki przedmiotów niezbędnych w wychowaniu dzieci zachęcali górnicy – krwiodawcy z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. Kilkanaście dni odbierali od darczyńców podarunki, gromadzili, by 16 października zapakować po dach kilka samochodów i zawieźć do placówki.

Pozyskaliśmy też pomoc z Gminy Ścinawa w postaci użyczenia Forda i przyczepki. Nim przewieziemy część rzeczy dla dzieci do ośrodka. Sama pomoc nie trwała długo. Poszła informacja na facebooka i na inne portale, że jest potrzebna pomoc dla dzieci do 14 roku życia. Samochody mamy załadowane po brzegi. Mamy środki higieny osobistej, soki, napoje, mleka, kasze, ubranka, wózki, chodziki, zabawki, czyli wszystko, co jest potrzebne tym dzieciom do normalnego funkcjonowania. Poświęcamy swój wolny czas między pracą, bo trzeba chcieć pomagać, a my chcemy i zachęcamy wszystkich, by pomagali, bo kiedyś i my możemy potrzebować tej pomocy. Poszło hasło o pomoc, a odzew był naprawdę duży. W gminie Ścinawa uzbierałem tyle, że wypełniłem cały samochód. Dziękujemy, że był taki odzew, który przerósł nasze oczekiwania – mówi Krzysztof Konaniec, pracownik ZG Rudna, członek klubu HDK PCK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Część podarunków krwiodawcy zgromadzili w CK Muza dzięki uprzejmości dyrekcji, część w siedzibie klubu przy ZG Lubin. Ładowanie wszystkiego trwało długo, ale to, co trafiło do placówki ucieszyło zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów, bo znacznie ułatwi proces pielęgnacji i wychowania maluchów. W placówce w Krzydlinie Wielkiej przebywa 60 dzieci.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek pod Rynarcicami. Nie żyje kierowca toyoty
Następny artykułMali ogrodnicy z Rudnej