Nikt o tym nie mówi, ale od kilku dni powiat lubiński kwalifikował się do żółtej strefy. W ciągu 14 dni w powiecie przybyły 104 zachorowania na covid-19. Powiat liczy około 110 tys. mieszkańców.

Żółta strefa to 6-12 zachorowań na 10 tys mieszkańców w ciągu dwóch tygodni. Czerwona zaczyna się od 12 zachorowań. Rano (8.10) z dobowego komunikatu służb sanitarnych w Lubinie wynikało, że w powiece lubińskim mieliśmy dobowy rekord zachorowań. Było ich 20. Przez kilka wcześniejszych dni też nie było ich mało bo np. w ciągu doby odnotowywano 17 (6.10) i 7 (7.10) nowych zachorowań. Z prostego wyliczenia wynika, że od 24 września w powiecie lubińskim odnotowano 104 zachorowań, a to lokuje nas już w żółtej strefie

Rząd miał ogłosić wprowadzenie żółtych stref w kolejnych 50 powiatach. Z uwagi na fakt, że liczba zachorowań znacznie przyspieszyła z nastaniem okresu jesiennego, żółtą strefę zastosowano profilaktycznie dla całej Polski. Zacznie obowiązywać od północy z piątku na sobotę.

W żółte strefie wśród obostrzeń mamy obowiązek noszenia maseczki zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na wolnym powietrzu.

Od początku pandemii w powiecie zarażonych zostało 269. Wyzdrowiały 184 osoby. na cowid-19 zmarło 7 osób, w tym w dwóch przypadkach była to przyczyna wtórna. Obecnie w szpitalach jednoimiennych hospitalizowanych jest 8 mieszkańców naszego powiatu.

Poprzedni artykułKoniec drogi technicznej na Polkowice? S3 od grudnia?
Następny artykułPorzucone wraki przestają blokować parkingi