13 i 14 października w oddziałach KGHM odbędą się wybory uzupełniające do Rady Nadzorczej miedziowej spółki. Wiążą się one z uzupełnieniem miejsca, które opuścił umierając w sierpniu Ireneusz Pasis. Był to członek Rady wybrany w 2018 roku przez załogę. Teraz pracownicy KGHM zdecydują, kto go zastąpi, zanim w maju dojdzie do kolejnych wyborów na XI już kadencję.

W Radzie Nadzorczej KGHM z ramienia załogi powinno być trzech członków. W 2018 pracownicy KGHM zdecydowali, że będą ich reprezentowali: Bogusław Szarek, Józef Czyczerski i Ireneusz Pasis. 3 sierpnia 2020 zmarł Ireneusz Pasis, którego zgodnie z przepisami powinien zastąpić nowy kandydat wybrany przez załogę. W związku z tym właśnie 13 i 14 października odbędą się wybory uzupełniające do Rady Nadzorczej KGHM. Jest pięciu kandydatów, na których pracownicy Polskiej Miedzi oddadzą głosy. Mieczysław Krzywy z Huty Miedzi Legnica, Przemysław Darowski z Pol-Miedź Trans, Krzysztof  Łuka z Huty Miedzi Głogów, Marcin Leśków z ZG Polkowice – Sieroszowice i Leszek Hajdacki z ZG Rudna.

– Staram się pracować na rzecz społeczeństwa, na rzecz pracowników Polskiej Miedzi od wielu wielu lat. Próbuje rozwiązywać problemy co przekłada się na akty prawne np. fakt, że pracownicy pobierają wyższe wynagrodzenie za pracę w niedziele. Taki był wyrok w sprawie, którą założyłem w Sądzie Rejonowym. Czas, gdy kwestionowano naszą obecność w Radzie Nadzorczej był okazją, bym wtedy dotarłem do Sądu Najwyższego. Dziś już nikt tego nie kwestionuje. Postarałem się o to, słowa Polska Miedź wróciły do logo firmy. Przecież to jest ważne, że jesteśmy polskim przedsiębiorstwem i to było bardzo ważne dla mnie wtedy, kiedy byłem w Radzie Nadzorczej. Przypomnijmy, że kiedyś logo firmy było tylko takim przesuniętym rąbem, a dzisiaj piłkarze Zagłębia Lubin, noszą na koszulka Polską Miedź – mówi o swoich osiągnięciach Leszek Hajdacki, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego ZG Rudna.

Poprzedni artykułPCUZ walczy z koronawirusem
Następny artykułKoniec drogi technicznej na Polkowice? S3 od grudnia?