Kierowca żółtej „jedynki” jadącej na Ustronie nie zastanawiał się długo, szofera z czarnego audi powstrzymał od dalszej jazdy. Pijak wydmuchał ponad 2 promile!

Do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy, doszło tuż przed godziną 12 na ul. Legnickiej. Kierowca miejskiego autobusu Piotr Socha wiedział co robić. Na miejsce ze wsparciem szybko dotarł patrol prewencji. Pijanego kierowcę wsadzono do „klatki” w policyjnym busie. Został też sprawdzony pod względem trzeźwości. Pierwsze badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Pijany kierowca to potencjalny morderca na drodze, który nie wiadomo kiedy zaatakuje.

Audi na wrocławskich tablicach zostało na przystanku, a autobus komunikacji miejskiej z bohaterskim kierowcą pojechał w dalsza trasę. Samochód pijaka został odholowany na policyjny parking. Za jego odebranie będzie musiał zapłacić około 500 zł. Do tego dojdzie wysoka grzywna w sądzie i utrata prawa jazdy. Sąd przy takim stanie nietrzeźwości może też zdecydować o karze więzienia.

Kierowca miejskiego autobusu Piotr Socha nie miał wątpliwości, że pijaka za kierownicą należało zatrzymać. Dodajmy, że sympatyczny szofer komunikacji miejskiej, to były radny rady miejskiej dwóch kadencji 2010-2014 oraz 2014-2018, to znany społecznik promujący aktywny wypoczynek.

Poprzedni artykułKto uprzątnie wysypisko śmieci w Kłopotowie?
Następny artykułPrzerwy taneczne w lubińskiej SP 3 – alternatywa w koronowirusowej rzeczywistości – FOTO