Dziewięciu karateków reprezentujących Klub Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin, zdobyło łącznie osiem medali na XX Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym. Wśród medalistów jest trzech mieszkańców Gminy Lubin. Złoto indywidualnie zdobył Hubert Polniak z Krzeczyna Wielkiego.

Klub Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin jest stowarzyszeniem, które powstało w 2014 r. z inicjatywy Bartosza Skwarskiego – prezesa klubu, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Europy i Świata. Sukcesy podopiecznych klubu są już jednak imponujące!

Z ostatniego Pucharu Polski Dzieci rozgrywanego w Lublinie, przywieziono aż 8 medali. Duży udział w tym wyniku, mieli młodzi mieszkańcy Gminy Lubin! Zawodnicy lubińskiej sekcji zdobyli 4 krążki! Warto dodać, że w zawodach wzięło udział prawie 500 najlepszych zawodników

i zawodniczek z całego kraju. To były dwa dni sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Poniżej przedstawiamy wyniki karateków z KKT Polkowice-Lubin:

Złoto: Mikołaj Bukraba, Hubert Polniak (Krzeczyn Wielki)

Srebro: drużyna chłopców (Hubert Polniak – Krzeczyn Wielki, Natan Lewandowski – Niemstów, Mateusz Turbiński – Szklary Górne)

Brązowe krążki: Natasza Skwarska, Natan Lewandowski (Niemstów), Mateusz Turbiński – (Szklary Górne), Emilka Bronowicka – kata, Hubert Polniak – kumite (Krzeczyn Wielki).

Złoty medalista – Hubert Polniak zapisał się do klubu w styczniu ubiegłego roku, jego koledzy z drużyny: Natan Lewandowski i Mateusz Turbiński trenują niewiele dłużej, a cała trójka ma już na swoim koncie wiele medali zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych.

W czasie wakacji, zawodnicy lubińskiej sekcji klubu, wzięli udział w letniej edycji programu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego “Sportowy talent”. Zgrupowanie zawodników kategorii dziecięcych ( do 13 roku życia), odbyło się w Giżycku, w Centralnym Ośrodku Sportu. Tam setka uzdolnionych, młodych karateków z całego kraju miała okazję przygotować się do najważniejszych imprez w roku. W przypadku podopiecznych KKT Polkowice-Lubin były to bardzo skuteczne i udane przygotowania, zwieńczone licznymi medalami.

Na podstawie ug.lubin.pl

Poprzedni artykułVII Memoriał Iwony Buczek trwa – FOTO
Następny artykułSTOP COVID – 19 , czyli Marsz wolności w Lubinie