Co Gminie Miejskiej Lubin udało się zrobić w Lubinie od stycznia? Czy pandemia koronawirusa pokrzyżowała jakieś plany i inwestycje? Podsumowujemy 9 miesięcy działań w mieście, jeśli mowa m.in. o infrastrukturze drogowej, oświetleniowej i monitoringu.

Jak zapewnia rzecznik prasowy prezydenta miasta Lubina, Marcelina Falkiewicz, pandemia nie zaburzyła planów inwestycyjnych w stolicy polskiej miedzi. Wśród sztandarowych działań, jakie miały miejsce, rzeczniczka wymienia nowe kamery miejskiego monitoringu w 54 punktach przy ulicach Kamiennej, Granitowej, Budowniczych LGOM , Krupińskiego, Wyszyńskiego, Jana Pawła II i Łukasiewicza. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców.

– W tym też celu prowadzone są prace nad rozbudową oświetlenia ulicy Brzeskiej, Krzemienieckiej, Skłodowskiej i Malachitowej, a także oświetlenie przejścia między ulicą Orlą i Sokolą – dodaje Falkiewicz.

Na wspomnianym przejściu między boiskami widać już kable napięcia, które posłużą do ustawienia latarni. Jeśli mowa o oświetleniu, to zakończono już prace w okolicy CK Muza i na Wzgórzu Zamkowym. Rzecznik prezydenta wspomina również, że powstanie nowa sygnalizacja na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Krzemienieckiej na lubińskim Przylesiu. W mieście od stycznia przybyło chodników np. przy Wrzosowej, Wyszyńskiego, Krasickiego, Skłodowskiej, Chocianowskiej, Jastrzębiej i Miedzianej.

Kierowcy po 9 miesiącach tego roku nie odczują większych zmian, bo nową nawierzchnię jezdni położono tylko na Legnickiej, Jastrzębiej, Traugutta i 1 Maja. Wśród ważnych działań inwestycyjnych trzeba wspomnieć jeszcze o konserwacji dachu i elewacji Baszty Głogowskiej.

inf. redakcja

Poprzedni artykułWybory przewodniczącego Rady Seniorów
Następny artykułKosztyła popełnił przestępstwo? Sprawdzi to prokuratura