W najbliższy poniedziałek przed polkowicką przychodnią staną dwa zielone namioty. Będzie to poczekalnia dla pacjentów z objawami infekcji. Pacjenci do laboratorium lub do lekarza specjalisty będą wchodzić do przychodni na dotychczasowych zasadach.

W polkowickiej placówce zdrowotnej wprowadzono kolejne środki bezpieczeństwa związane ze zbliżającym się sezonem grypowym oraz zapowiadaną drugą falą zachorowań na koronawirusa.

– Dbając o zdrowie naszych pacjentów chcemy już przed wejściem do przychodni rozdzielić ich na pacjentów zainfekowanych, którzy mają objawy gorączki, kaszlu, duszności od tych, którzy podobnych objawów nie mają i przychodzą do przychodni w innym celu, na przykład, na badania do laboratorium albo do lekarza specjalisty – mówi Paweł Gambal, dyrektor operacyjny w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

W namiotach pacjenci z infekcjami oczekiwać będą na wizytę w gabinecie lekarskim, po wcześniejszej konsultacji telefonicznej, tj. teleporadzie. Pozostali pacjenci wejdą do przychodni na dotychczasowych zasadach, tj. po wypełnieniu ankiety przed wejściem i przejściu przez śluzę, gdzie znajduje się kamera termowizyjna do pomiaru temperatury ciała.

Zdjęcie: UG Polkowice

Poprzedni artykułNarodowe Czytanie w Polkowicach
Następny artykułNowa elektrownia fotowoltaiczna KGHM ZANAM już w listopadzie