Do groźnie wyglądającej kolizji dwóch pojazdów doszło dzisiaj po godzinie 17 na skrzyżowaniu ulic Parkowej i Wierzbowej. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala na badania.

Kierująca audi poruszała się ulicą Wierzbową od strony ul. Jana Pawła II, natomiast kierujący skodą poruszał się ulicą Parkową. Do zdarzenia doszło w w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa na skrzyżowaniu z tzw. “łamanym pierwszeństwem przejazdu”. Siła uderzenia była tak duża, że skodę obróciło w przeciwnym kierunku, do pierwotnie pokonywanego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca audi, która po zdarzeniu została przewieziona do szpitala na badania, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy skody. Poza kierującą, ani jej pasażer, ani kierowca drugiego auta nie wymagali pomocy medycznej.

Na miejscu pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Lubin, którzy szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Do czasu usunięcia pojazdów z drogi występowały utrudnienia na skrzyżowaniu.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.