Powstała w 2019 roku Rada Medyczna KGHM ma za sobą kolejne obrady. Tym razem skupiono się nad podsumowaniem działań i efektami, jakie miedziowa spółka osiągnęła w walce z koronawirusem. Wnioski ekspertów z zakresu medycyny są jednoznaczne – KGHM Polska Miedź S.A. zdała egzamin.

2 września 2020 w Centrali KGHM w Lubinie miało miejsce kolejne posiedzenie Rady Medycznej KGHM, którą utworzono w 2019 roku. Od początku miała ona za zadanie wspierać oraz inicjować wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.

Teraz obrady ekspertów medycznych i naukowych w towarzystwie zarządu Polskiej Miedzi skupiły się nad podsumowaniem dotychczasowych działań miedziowej spółki w zakresie walki z koronawirusem.

Państwo przeprowadzają coś więcej niż tylko omaseczkowanie i rozdawanie płynów dezynfekcyjnych. Państwo budujecie lidera, który dostrzega zarówno problemy medyczne, jak i politykę społeczną. Jest to niezwykle ciekawy model rozwoju, którego do tej pory w Polsce nie było – mówił prof. Bartosz Łoza, prezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego.

Od pierwszych chwil w KGHM Polska Miedź S.A. wprowadzono liczne procedury związane z walką z wirusem. Termowizyjne bramki pozwalają dokładnie i sprawnie mierzyć temperaturę wchodzących na teren oddziałów pracowników. Miedziowa spółka wprowadziła to rozwiązanie jako pierwsza w Polsce. Dezynfekowane są pomieszczenia socjalne, ciągi komunikacyjne, autobusy dowożące załogę do pracy. Pracownikom udostępniono dostęp do środków dezynfekcyjnych i maseczek.

Udało nam się doprowadzić do sytuacji, kiedy ludzie rozumieją to zagrożenie i najzwyczajniej w świecie pilnują siebie nawzajem i sami siebie, co jest podstawową kwestią. Chodzi o mentalność i myślenie o zagrożeniu w sposób twórczy, czyli korzystanie jednocześnie z procedur, ze środków bezpieczeństwa, z tego wszystkiego, co możemy zapewnić żeby dać bezpieczne warunki pracy i to przynosi efekty w postaci małej skali zachorowań w całej firmie i utrzymania produkcji – mówił podczas konferencji prasowej Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Jak dotąd w KGHM zanotowano około 100 osób, które od wiosny do teraz były zarażone. Grupa osób chorych w skali całej grupy kapitałowej oscylowała od 10 do 20 osób.

Spółka już szykuje się do drugiej fali zachorowań oraz do jesiennych problemów grypowych. MCZ ruszy wkrótce ze szczepieniami przeciwko grypie. Już teraz uruchamia punkty wymazowe, w których badaniom na obecność koronawirusa będą mogli poddawać się pacjenci. W sumie ma być takich punktów 6 w Lubinie, Głogowie i Legnicy.

Poprzedni artykułBieg dla Adam już w sobotę 5 września
Następny artykułRewitalizacja polkowickich parków