Przed godziną 19 doszło do poważnego wypadku na drodze wojewódzkiej 323 między Gwizdanowem a Gawronami. Na odcinku  przebiegającym przez las czołowo zderzyły się dwa pojazdy. W wyniku zdarzenia ranne zostały 4 osoby.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z OSP Gwizdanów, którzy od razu przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Następnie pojawiły się Zespoły Ratownictwa Medycznego, Państwowa Straż Pożarna z Lubina i Policja.

Według nieoficjalnych informacji winę za zdarzenie ponosi kierowca skody, który jadąc od strony Gawron, za łukiem drogi, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i zderzył się z jadącym prawidłowo od strony Gwizdanowa volkswagenem. Siła uderzenia była tak duża, że volkswagen wypadł z drogi i wpadł do rowu uszkadzając tablicę drogową. 

Czworo poszkodowanych, w tym jedna niepełnoletnia osoba, których z pojazdów wydostali strażacy wraz z ratownikami medycznymi, zostało przetransportowanych do szpitali w Lubinie i Głogowie. 

Na miejscu pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Dochodzeniowo-Śledczego lubińskiej Komendy Powiatowej Policji, którzy szczegółowo wyjaśniali okoliczności i przyczyny wypadku.

Do czasu udrożnienia drogi, policja kieruje pojazdy objazdem przez Kłębłów i Studzionki.

Poprzedni artykułBieg Mirskiego Komandosa. Team polkowicko -głogowski na 5 miejscu
Następny artykułDołowcy bawili się na zakończenie lata – FOTO

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.