Dziś po godzinie 20 lubińskie służby zostały powiadomione o prawdopodobnym podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z mieszkań przy ul. Mickiewicza 28. Z uwagi na zagrożenie ewakuowano mieszkańców klatki.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce przy ul. Mickiewicza niezwłocznie udała się straż pożarna a wraz z nią Policja, ZRM, Pogotowie gazowe i energetyczne.

Na czas akcji zostało odgrodzone wejście do klatki a przybyli na miejsce pirotechnicy dokonali sprawdzenia mieszkania, w którym miał się znajdować podejrzany ładunek. Na szczęście dla mieszkańców nic nie znaleziono i przed godziną 22 mogli oni wrócić do swoich domów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że osoba, która postawiła wszystkie służby w pełnej gotowości, wykonała telefon będąc poza granicami naszego powiatu. Jeśli policji uda się ustalić personalia, “żartownisiowi” na podstawie art 224a KK, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Ponadto zaangażowane służby będą mogły wystąpić w postępowaniu cywilnym o zwrot kosztów przeprowadzonej akcji.

Poprzedni artykułPolkowiczanka wyróżniona w ogólnopolskim konkursie
Następny artykuł1 sierpnia pobiegną dla powstańców

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.