Po raz trzeci, by uczcić pamięć o powstańcach warszawskich postanowili pobiec. 1 sierpnia o 17:00, czyli godzinie „W” ruszą, by biegnąc oddać hołd tym, którzy 76 lat temu poświęcili swoje życie dla wolnej Polski. Symboliczne 7600 metrów można przebiec ścieżkami strzelnicy na lubińskim Przylesiu.

Kolejny rokz z rzędu ważną dla Polaków rocznicę w Lubinie będzie można uczcić na sportowo. 1 sierpnia w sobotę w Parku Leśnym, czyli tzw. strzelnicy grupa lubinian będzie biegła z okazji 76. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Jak co roku grupa biegaczy w wyjątkowy sposób chce uczcić pamięć o powstańcach warszawskich. Punktualnie o godz 17:00, czyli słynna godzina “W” cała Polska staje w miejscu. My wówczas w ciszy ruszamy . Z każdym rokiem wydłużamy dystans o 100 metrów . W tym roku przypada 76 rocznica więc biegniemy 7600m . Oczywiście zachowując obowiązujące standardy epidemii. W tym roku wszyscy biegacze na lewej ręce będą mieli opaski powstańcze . Widok będzie przepiękny. W tym biegu nie ma medali , numerów startowych ani pomiarów czasu . Nie ma nawet rywalizacji, czyli tego, co kochają biegacze, ale jest duma i pamięć, a biegacze to patrioci . Dlatego to wydarzenie tak pięknie się przyjęło – mówi Tomasz Niwisiewicz, organizator biegu.

Zachęcamy do udziału. Podczas imprezy nie zabraknie naszego obiektywu, by uczcić ważne wydarzenie w mieście.

Poprzedni artykułWieczorna akcja służb w budynku przy ul. Mickiewicza
Następny artykułW Polkowicach otwarto została poradnia diagnozy i leczenia zmian skórnych