Rząd poszedł przedsiębiorcom na rękę i odpuścił formalności związane z wnioskami o umorzenie pożyczek udzielonych w tramach tarczy antykryzysowej. Pierwsze wsparcie w postaci 5 tys. złotych Urzędy Pracy zaczęły wypłacać w kwietniu. Każdy, kto je otrzymał po upływie 3 miesięcy miał składać wniosek o umorzenie. Teraz Urzędy sprawdzą wszystko same.

 

Warunkiem umorzenia spłaty pożyczki 5 tys. złotych od Urzędu Pracy było utrzymanie działalności gospodarczej przez kolejne 3 miesiące od jej otrzymania. Każdy mikroprzedsiębiorca, który skorzystał z tej formy wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej był informowany, ze po upływie 3 miesięcy ma złożyć wniosek o jej umorzenie. W myśl nowych przepisów nie trzeba już tego robić. Urzędy Pracy same skontrolują w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej, czy przedsiębiorca, który skorzystał ze wsparcia wciąż funkcjonuje na rynku.

Obecnie Urząd Pracy w Lubinie wypłacił pożyczki na kwotę ponad 20 mln złotych. To blisko połowa ze środków , jakie instytucja ta miała do dyspozycji w ramach wsparcia dla firm dotkniętych kryzysem związanym z COVID – 19.

Poprzedni artykułGdzie jest gospodarz? Dlaczego załatanie kilku dziur to problem?
Następny artykułPożar na targowisku w Ścinawie