Propozycje tras w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdrowym marszem z kijkami. „Nordic Walking Instruktażowo” to projekt uruchomiony w ramach szerokiego programu społecznej odpowiedzialności EKO-Zdrowie. 


KGHM od lat prowadzi projekt nordic walking dedykowany osobom, które ukończyły 35 lat. Do tej pory odbyło się 10 edycji zajęć, w których uczestniczyło ponad 1 500 osób. Uczestnicy spotykali się na cyklicznych zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. W czasie pandemii koronawirusa wiele osób wybiera indywidualne formy aktywności fizycznej. Z myślą o wszystkich, którzy chcą pozostać aktywni, KGHM przygotował pakiet materiałów pomocnych w treningach.

Miedziowa Spółka proponuje trasy marszu w kilku miastach Zagłębia Miedziowego. Na stronie internetowej Spółki – www.kghm.com w zakładce zrównoważony rozwój https://kghm.com/pl/nordic-walking-instruktazowo umieszczono pakiet materiałów.

Filmy obrazują trasy w Lubinie, Legnicy i Głogowie oraz zawierają wskazówki instruktażu i szereg dodatkowych ćwiczeń rozgrzewających, rekreacyjnych i rozluźniających. W rolach głównych występują utytułowani sportowcy, stypendyści programu Miedziane Rywalizacje: łyżwiarka Natalia Czerwonka, pływak Radosław Kawęcki i sztangista Arkadiusz Michalski. Z kolei infografiki przybliżają graficzne ujęcie proponowanych tras z informacjami o ich specyfice m.in.: położeniu, długości, przewyższeniach, podłożu i wskazówkami technicznymi dostosowanymi do wydzielonych etapów. 

– Lato i okres urlopowy to świetna okazja do poprawienia formy fizycznej. KGHM jako firma społecznie odpowiedzialna, dba o zdrowie pracowników, rodzin i mieszkańców regionu. Część osób w czasie pandemii rezygnuje ze zorganizowanych zajęć. My zachęcamy do aktywności indywidualnej lub w niewielkich grupach. Warto skorzystać z projektu „Nordic Walking Instruktażowo”. To konkretne rady i pomysły na spędzanie wolnego czasu – przekonuje Lidia Marcinkowska- Bartkowiak, Dyrektor Naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Zajęcia nordic walking to jedno z prozdrowotnych działań programu EKO-Zdrowie, który spółka KGHM uruchomiła niemal 6 lat temu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekty prozdrowotne tego programu są darmowe i kierowane do jak największej liczby odbiorców w różnym wieku, np. dla dzieci prowadzone są lekcje nauki pływania a seniorzy mogą wziąć udział w gimnastyce rekreacyjnej. 

inf. KGHM 

Poprzedni artykułKlaster Energii Zagłębia Miedziowego
Następny artykułPierwszy w Polsce aparat rentgenowski do obrazu serca już w MCZ