Pochwal się, że jesteś absolwentem klasy patronackiej KGHM w ramach programu „Kompetentni w branży” i zwiększ swoje szanse w rekrutacji do Oddziałów Spółki! Tegoroczni absolwenci z rąk dyrektorów współpracujących z KGHM Zespołów Szkół z Lubina, Bolesławca, Polkowic i Głogowa, Chocianowa oraz Legnicy otrzymują specjalnie przygotowane zaświadczenia, które mogą wykorzystać podczas aplikowania do pracy.

Zaświadczenie o ukończeniu szkoły patronackiej daje przyszłemu pracodawcy rzetelną informację o osiągnięciach naukowych ucznia, miejscu i przebiegu praktyk czy uczestnictwa w programie stypendialnym. Z kolei absolwenci znajdą tam informację o przebiegu procesu rekrutacyjnego w KGHM i o tym, gdzie mają szukać ofert pracy.

– Przyglądamy się uczniom, którzy uczęszczają do klas patronackich jako naszym przyszłym potencjalnym pracownikom. Przygotowane zaświadczenie zawiera wszystkie ważne informacje nt. osiągnięć ucznia, co będzie bardzo przydatne w procesie rekrutacyjnym do Oddziałów KGHM– powiedziała Arleta Chorąży, Dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników KGHM.

Zaświadczenia, które wydajemy absolwentom klas patronackich KGHM to dla nich dodatkowe punkty na drodze zawodowej. Nasi uczniowie z klasy górniczej wiążą swoją przyszłość z tym zawodem, albo kontynuując rodzinne tradycje, albo realizując swoje pasje – dodaje Piotr Księżyk, Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu.

KGHM to jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku. Spółka zatrudnia 18,5 tysiąca pracowników, a w całej Grupie Kapitałowej pracuje około 34 tysiące osób

Dzięki programowi „Kompetentni w branży” KGHM ma realny wpływ na programy nauczania, rozszerzanie zakresu i form nauki zawodów związanych z branżą górniczą i hutniczą w Zagłębiu Miedziowym. Spółka skutecznie wpływa na tworzenie klas o nowych specjalizacjach pożądanych w oddziałach firmy. Przykładem jest nowo otwierana klasa z zawodem operator zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych w Zespole Szkół MCKK w Lubinie. Osoby z takim wykształceniem mają szansę na zatrudnienie w Zakładach Wzbogacania Rud w KGHM.

Klasy patronackie KGHM to również wiele korzyści dla uczniów, którzy mają szanse na zdobycie stypendium naukowego, udział w warsztatach i praktyki w oddziałach KGHM Polska Miedź S.A. Zapraszamy ósmoklasistów do wyboru szkół patronackich w tegorocznej rekrutacji. Na chętnych czekają miejsca w 8 placówkach Zagłębia Miedziowego. Ósmoklasiści mogą zdobyć specjalizacje i kompetencje potrzebne na rynku pracy. Wszystkie z 12 zawodów objętych patronatem KGHM znalazło się na liście profesji, na które jest największe zapotrzebowanie, opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Więcej można znaleźć na stronie www.kghm.com w zakładce KARIERA, gdzie znajdują się szczegóły programu „Kompetentni w branży”, w tym zasady dostępu do stypendiów naukowych.

inf. KGHM

Poprzedni artykułNowy oddział do odwadniania na Sierpolu
Następny artykułOUOW Żelazny Most w rozbudowie. Coraz bliżej końca – FOTO