Dotychczasowa wicedyrektor Zespołu Szkół w Polkowicach, dr Ewa Kowalik, nową zastępczynią burmistrza ds. społecznych. 27-letnie doświadczenie w szkolnictwie zamierza wykorzystać kierując gminną oświatą, kulturą i zdrowiem.

Ewa Kowalik rozpoczęła pracę w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach w 1993 roku. Do 2009 roku uczyła biologii oraz przedmiotów informatycznych. Następnie, aż do ubiegłego piątku pełniła funkcję wicedyrektor placówki do spraw liceum ogólnokształcącego.

– 27 lat pracy w szkole to czas ciągłych zmian, poszukiwań, nabywania nowych umiejętności i wiedzy, podnoszenia swoich kwalifikacji, poznawania i współpracy z wieloma osobami. To czas podejmowania różnorodnych działań, mających na celu rozwój szkoły i młodzieży we współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz licznymi organizacjami, fundacjami i uczelniami – podsumowuje Ewa Kowalik wiceburmistrz. – Rozwijane w tym czasie kompetencje, współpraca, poszukiwanie nowych rozwiązań, empatia oraz nabyte umiejętności, w ratuszu przydatne mi będą w podejmowaniu działań służących szerszej społeczności i rozwojowi naszej gminy.

Ewa Kowalik jako wiceburmistrz zajmie się przede wszystkim polkowicką oświatą, zdrowiem i kulturą.  Przez ostatnie miesiące sprawy społeczne należały do kompetencji burmistrza. Powołanie zastępcy było planowane jeszcze w marcu, jednak wybuch pandemii odroczył decyzję w czasie. Dziś, w obliczu nowej rzeczywistości istnieje konieczność, powrotu do modelu zarządzania, w którym sprawy społeczne przyporządkowane są jednemu z wiceburmistrzów.

 

Poprzedni artykułLikwidator, a nie burmistrz – mówią mieszkańcy Parchowa
Następny artykułJest wiceburmistrz ds. społecznych