fot. freepik

Od najbliższego poniedziałku (25.05) we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Polkowice wznowione zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze oraz zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas I-III. Tego dnia ruszają także konsultacje dla uczniów klas ósmych. Zainteresowanie rodziców i uczniów jest umiarkowane.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 20 maja 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, za kilka dni część uczniów podstawówek znowu będzie mogła przekroczyć progi swoich szkół.

Z rozeznania przeprowadzonego przez dyrektorów naszych placówek wynika, że w poniedziałek najprawdopodobniej do polkowickich szkół przyjdzie tylko ok. 90 uczniów klas I-III na 957 wszystkich zapisanych do tych placówek.

W Szkole Podstawowej nr 1 rodzice zgłosili 11 uczniów na 196. Do Szkoły Podstawowej nr 2 zgłoszono 25 ze 187 wszystkich uczniów. W SP3 – 30 na 366 a w SP4 22 na 146. Do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie 2 uczniów na 62 zapisanych – informuje Alicja Kamecka, dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury UG w Polkowicach.

Uczniowie będą podzieleni na grupy rocznikowe, a więc: grupa klas pierwszych, drugich i trzecich. Dodatkowo grupy te mogą być podzielone na mniejsze, bo jedna grupa nie może być większa niż 12 uczniów – dodaje dyrektor Kamecka.

Do szkół będzie można przyprowadzać dzieci w godz. 6.30-6.50, i pozostawić pod opieka nauczycieli do godz. 16-16.30. W tych godzinach poza zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi będą organizowane również zajęcia dydaktyczne .

Zajęcia dydaktyczne będą odbywały się w salach lekcyjnych odpowiednio od siebie oddalonych. Przez cały czas w szkołach będą zachowane procedury sanitarne zgodne m. in. z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia – wyjaśnia Alicja Kamecka. Procedur tych będą musieli przestrzegać także rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci ze szkoły. Szczegółowy zapis tych procedur jest dostępny na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Poniedziałek będzie także pierwszym dniem konsultacji dla uczniów klas ósmych. Tutaj także zainteresowanie tą formą zajęć jest różne – w większości szkół to liczba od kilku do kilkunastu uczniów. Jedynie w SP2 na konsultacje zgłosili się wszyscy ósmoklasiści. Tu także obowiązuje podział na maksymalnie 12-osobowe grupy. Każda grupa ma już swój plan zajęć. Szczegóły szkoły zamieściły na swoich stronach internetowych.

Poprzedni artykułPowstaje Polkowicka Tarcza Samorządowa
Następny artykułNowe wysokie ceny za odpady od radnych. Nowe pojemniki od spółdzielni.