Ma za sobą wiele wspaniałych lat, i sporo tych gorszych. Najważniejsze, że po latach czekają go zmiany. Polkowicki Aquapark przejdzie modernizację. W polkowickim Aquaparku ma powstać dwupoziomowy plac zabaw, multimedialna zjeżdżalnia i tężnia solankowa. Oprócz tego zamontowana zostanie rura pontonowa, siłownia zostanie zdecydowanie powiększona, a kręgielnia przejdzie renowację.

Najważniejszy jest jednak remont dachu, który obecnie jest nieszczelny i wymaga renowacji. Radni wyrazili zgodę na poręczenie przez gminę kredytu w wysokości 35 mln złotych. Na jakim etapie jest inwestycja?

– Posiadamy wszelkie dokumenty techniczne, pozwalające na rozpoczęcie procesu wyłaniania inwestora zastępczego, a następnie firmy, która dokonałaby tej modernizacji. Oczywiście, wcześniej czeka na nas jeszcze zapewnienie finansowania inwestycji, czyli np. wybór banku, który udzieli kredytu inwestycyjnego, a przed tym uzyskanie pełnego zabezpieczenia. Warto w tym momencie wrócić do wyjaśnienia sytuacji – mamy zgodę na poręczenie przez gminę kredytu do kwoty 35 mln zł. Jest to kwota należności głównej za tę inwestycję. Mieliśmy jeszcze, wspólnie z właścicielem, wypracować koncepcję zabezpieczenia odsetek do ewentualnego kredytu. Dodatkowo, część elementów, jak remont kręgielni miały być wykonane ze środków spółki- mówi Sebastian Sypko prezes Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego. Pandemia COVID-19 i ograniczenie przychodów przez dwa miesiące tę sytuację uniemożliwiły – wyjaśnia Sebastian Sypko, prezes Aquapark Polkowice.

Czas epidemii spółka wykorzystała na przeprowadzenie przerwy technologicznej, która zawsze odbywała się w czasie pierwszych dwóch tygodni września. Przedstawiciele spółki złożyli też odpowiednie wnioski o dofinansowanie w ramach tarcz antykryzysowych oraz subwencję finansową. Prezes Sypko zauważa, ze to również najlepszy czas na przeprowadzenie modernizacji Aquaparku. Sprzyja temu m.in. trudna sytuacja na rynku budowlanym, która powoduje, że w ceny przetargowe są niższe o 20, 30 procent. – Trudna sytuacja firm budowlanych powoduje, że zakładają mniejszy zysk, by utrzymać się na rynku. Z drugiej natomiast strony sytuacja związana z epidemią koronawirusa, zapewne do chwili wynalezienia szczepionki (może leku), wprowadzi ogromny reżim sanitarny dla funkcjonowania obiektów basenowych. Specjaliści szacują, że do czasu opracowania szczepionki (okres 1 roku) reżim sanitarny i ograniczenia w wielu sferach gospodarki, zwłaszcza w branży sportowej pozostaną, a być może nawet w okresie jesiennym zostaną zaostrzone. Warto ten czas wykorzystać na przeprowadzenie modernizacji Aquaparku.

Poprzedni artykułKleszczowe zapalenie mózgu – sezon na kleszcze już trwa
Następny artykułPolkowice. Od dziś można wrzucać nakrętki do specjalnego kosza