Od najbliższego poniedziałku wznowiona zostanie większość kursów na liniach komunikacji miejskiej oraz w połączeniach międzygminnych. Decyzja o „odmrożeniu” kursów realizowanych przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach została podjęta po tym, jak pojawiły się zapisy w tzw. Tarczy Antykryzysowej.

– Zniesiony został, między innymi, zakaz w ograniczeniach przemieszczania się, otwierane są centra handlowe, obiekty rekreacyjne oraz lecznice rehabilitacyjne – wymienia Jan Wojtowicz, Pełnomocnik ds. Górnictwa i Komunikacji w Urzędzie Gminy Polkowice. – Otrzymujemy także liczne sygnały od mieszkańców z prośbami o wznowienie komunikacji.

Jednocześnie uruchomiony zostanie przystanek na ROD „Miedzianka”. Korzystając z linii nr 6 działkowicze będą mogli tam dotrzeć przed południem: około godz. 7 i 10, a wrócić przed godz. 19.

Wracają również połączenia międzygminne na liniach: nr 20 relacji Polkowice – Grębocice- Polkowice, nr 24 na trasie Polkowice – Gaiki – Polkowice. Realizowane są również  połączenia z gminą wiejską Lubin na linii nr 26 relacji Polkowice – Szklary Górne – Polkowice.

– Przypominamy, że bez zmian funkcjonuje połączenie na linii numer 110 Polkowice – Lubin, które jest obsługiwane przez PKS Lubin – dodaje pełnomocnik.

Zaktualizowane rozkłady jazdy dostępne będą od niedzieli, 10 maja, na stronie Zakładu Komunikacji Miejskiej.

Poprzedni artykułKolejki przed bibliotekami. Książki wróciły do łask
Następny artykułKibice pomagają tam, gdzie jest potrzeba. Woda dla zakładów opiekuńczych