Włączeni do pierwszego zespołu zawodnicy z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie podpisali nowe kontrakty. Dwaj “Miedziowi” Sypek i Borkowski związali się z Zagłębiem Lubin S.A. do 2022 roku, umowa Wierzchowskiego zaś będzie obowiązywać rok dłużej.     ​

ADAM BORKOWSKI

Urodzony w 2000 roku Borkowski rozegrał 17 meczów w III lidze. Pomocnik zanotował na boisku nieco ponad 1200 minut, a w spotkaniu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski pokonał golkipera Miedzi Legnica.

JAKUB SYPEK

17 meczów ligowych w rezerwach KGHM Zagłębia, trzy trafienia i 1129 minut – tak w bieżącym sezonie kształtują się statystyki urodzonego w 2001 roku pomocnika. Dodatkowo, w emocjonującym meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski przeciwko seniorskiemu zespołowi Miedzi Legnica zanotował asystę, dzięki której Adam Borkowski wyprowadził „Miedziowych” na dwubramkowe prowadzenie.

BARTOSZ WIERZCHOWSKI

Urodzony w 2003 roku bramkarz w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 regularnie stał między słupkami, strzegąc bramki Zagłębia w meczach Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W ostatnim czasie podnosił swoje umiejętności nie tylko pod okiem Tomasza Króla, ale także trenera bramkarzy KGHM Zagłębia, Grzegorza Szamotulskiego.

inf. zaglebie.com

Poprzedni artykułEvgeni Bashkirov podpisał nowy kontrakt
Następny artykułMartin Ševela – Warunki dla wszystkich są takie same