Lubiński Urząd Pracy podczas pandemii pracuje jeszcze intensywniej niż przed koronawirusem. Poza dotychczasowymi usługami świadczonymi osobom bezrobotnym i pracodawcom, Urząd zajmuje się realizacją projektów w ramach wsparcia dla pracodawców w dobie COVID-19. Wśród programów pomocowych tarczy antykryzysowej jest cieszący się ogromną popularnością projekt przewidujący pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców.

 

Zgodnie z wytycznymi i rozporządzeniem jakie obowiązuje od ubiegłego tygodnia, Urząd Pracy uruchomił swoją działalność otwierając drzwi dla klientów.

– Dotychczas było tak, że opisywaliśmy wszystkich zdalnie drogą elektroniczną, telefonicznie, a teraz obsługujemy bezpośrednio. Kładziemy oczywiście nacisk na działania związane z realizacją zadań w ramach tarczy antykryzysowej jednakże musimy pamiętać, że nadal zachowujemy dystans między poszczególnymi osobami i wszelkie środki ochrony indywidualnej – zapewnia Wioletta Jagielska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie.

Urzędnicy apelują, by w miarę możliwości wciąż załatwiać swoje sprawy telefonicznie lub mailowo, drogą elektroniczną. Pracy urzędnikom przybyło w związku z obsługą projektów pomocowych dla przedsiębiorców, których dotknęły trudności związane z pandemią. 

Ostatnio wiele pracy kosztuje naszych pracowników przez realizację zadań w zakresie tarczy kryzysowej, czyli tak zwane pożyczki dla przedsiębiorców, dofinansowanie do samozatrudnienia, refundacja wynagrodzeń pracodawców, którzy ucierpieli z powodu epidemii i na tych działaniach się skupiamy – dodaje dyrektor.

Warto wspomnieć, że od 16 kwietnia mikroprzedsiębiorcy, również osoby prowadzące jednoosobową działalność mogą składać wnioski na pożyczkę o maksymalnej wartości 5000 złotych. Jeśli dany przedsiębiorca od chwili otrzymania takiego wsparcia utrzyma się na rynku przez kolejne 3 miesiące, wówczas składa odpowiedni dokument, a pożyczka będzie mu umorzona.

Proces składania wniosku nie jest skomplikowany. Można zrobić to albo w sposób tradycyjny, składając dokumenty papierowe w urzędzie, lub drogą elektroniczną. 

Poza tym projektem Urząd prowadzi jeszcze inne programy wsparcia zależne od spadku obrotów danego przedsiębiorstwa. Więcej informacji na stornie Urzędu Pracy w Lubinie.

 

Poprzedni artykułPolkowicka przychodnia jako pierwsza w Polsce z termowizyjnym pomiarem temperatury
Następny artykułRaport – koronawirus, stan na 29 kwietnia