SONY DSC

Gmina Lubin otrzymała wsparcie finansowe na budowę i remonty dróg gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dotację otrzymały dwie planowane inwestycje: trasa Chróstnik – Osiek oraz Gorzelin–Raszówka.

Na budowę drogi gminnej nr 103047D Chróstnik-Osiek gmina otrzymała 70% wartości inwestycji oraz na remont drogi gminnej nr 103048D pomiędzy miejscowościami Gorzelin–Raszówka 50% wartości inwestycji. W sumie otrzymane dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 3 991 697 zł.

Zakres rzeczowy planowanych inwestycji obejmuje wybudowanie drogi Chróstnik-Osiek na dcinku 2,1 km o nawierzchni bitumicznej i szerokości 5,5 m wraz z utwardzonymi poboczami z kruszywa kamiennego. W przypadku drogi Gorzelin-Raszówka będzie to remont istniejącej nawierzchni polegający na ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej, wykonaniu poboczy utwardzonych z kruszywa kamiennego. Dodatkowo oczyszczone zstaną przydrożne rowy. Długość planowanego do remontu odcinka wynosi 2,2 km

Dodajmy, że na liście rezerwowej zadań dofinansowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych jest jeszcze jedna gminna inwestycja – przebudowa z rozbudową drogi gminnej nr 103051D Miroszowice-Kłopotów. Dofinansowanie może być przyznane w przypadku oszczędności wynikających z rozliczenia zrealizowanych zadań na które lokalne samorządy otrzymały dofinansowanie. Gmina Lubin ubiega się o dofinansowanie 50% wartości tej inwestycji.

Poprzedni artykułRadni zdalnie zdecydują o komunikacji, podatkach i zabytkach
Następny artykułRaport – koronawirus, stan na 28 kwietnia, zmarła kolejna osoba