Tematem kobiet ze szwalni w firmie Lubinex w Lubinie zainteresowały się telewizje ogólnopolskie. 30 marca 2020 o godzinie 20:10 na kanale TVP 1 w programie Alarm! będzie można obejrzeć relację z wydarzenia, które oburzyło i wzbudziło kontrowersje Polaków nie tylko w regionie, ale w całym kraju. Niemiecki kierownik produkcji, który zakazuje szycia maseczek ochronnych, jak wynika z naszych informacji, wciąż pozostaje nieugięty. Dlaczego?

 

O  kontrowersyjnym zakazie szycia maseczek ochronnych po godzinach pracy w  firmie Lubinex pisaliśmy 24 marca tutaj:  https://lubinextra.pl/2020/03/24/moga-szyc-w-lubinie-maseczki-tysiace-nie-ma-zgody-zarzadu/  

Temat wzbudził oburzenie nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale też w całym kraju. Dziesiątki tysięcy wyświetleń naszej informacji na portalu LubinExtra!, setki udostępnień naszego newsa  na portalach społecznościowych sprawiły, że do drzwi naszej redakcji “zapukała” Telewizja Polska. 

30 marca 2020 o godzinie 20:10 na kanale TVP1 w programie Alarm! będzie można ponownie przyjrzeć się tematowi.

Przypomnijmy, kobiety zatrudnione w firmie Lubinex chciały zostawać po godzinach pracy, by z tkanin, które lada chwila przestaną istnieć wraz z likwidowaną firmą, szyć maseczki ochronne.

Kierownik produkcji z Niemiec nie wyraził na to zgody. W czasie walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wiele osób próbuje szyć ten asortyment nawet w domach. Tymczasem załoga Lubinex-u, mając niezbędne urządzenia i materiały i mnóstwo chęci, nie może tego robić. Co kieruje człowiekiem, który na to nie pozwala? Być może odpowiedź pojawi się właśnie w programie Alarm!