50 tys. opakowań wody mineralnej Staropolanka zostanie przekazanych do 19 Szpitali Zakaźnych w Polsce. Kolejne spółki Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. włączają się do akcji wspierania służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem w Polsce.


Decyzję o przekazaniu ponad 2,5 tys. butelek wody podjął zarząd Uzdrowisk Kłodzkich. To wyraz solidarności i wdzięczności za zaangażowanie i poświęcenie lekarzy, ratowników i personelu medycznego. Spółka KGHM szczegóły dotyczące dostaw będzie ustalać indywidualnie z każdym szpitalem zakaźnym.

Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A. podjęła szereg działań wspierających własne oraz zewnętrzne służby w walce z zagrożeniem koronawirusem.

KGHM ZANAM rozpoczął szycie masek ochronnych. Dwie z miedziowych firm – INTERFERIE oraz Polska Grup Uzdrowisk, zgłosiły wybrane, należące do spółek obiekty, jako gotowe na przyjęcie pacjentów do celów kwarantanny. Z kolei spółka Mercus przekazała 10 tys. maseczek p2 do władz województwa dolnośląskiego i Ministerstwa Zdrowia.

Ponadto infrastruktura należącej do Grupy KGHM spółki NITROERG, zostanie wykorzystana do produkcji środków dezynfekujących. Przewiduje się, że linię NITROERG w najbliższych dwóch tygodniach opuści w ciągu doby aż do 20 ton środków bioczynnych. Produkty zasilą polskie szpitale, urzędy i firmy.

 

Poprzedni artykułPracownik PeBeKa zarażony koronawirusem.
Następny artykułPowiat lubiński czysty od koronawirusa – AKTUALIZACJA