Pacjent to mężczyzna, miał kontakt z grupą ryzyka. To jeden z pracowników powierzchniowych PeBeKa, spółki z grupy kapitałowej KGHM. Mężczyzna został odizolowany, a osoby które miały z nim kontakt czeka kwarantanna.

– Nie ma wśród nich pracowników KGHM. Zawiadomieni zobowiązani są do dwutygodniowej kwarantanny oraz kontaktu ze służbami sanitarnymi. Jak informuje KGHM – nie ma zagrożenia zaburzenia jakichkolwiek procesów produkcyjnych. Procedury obowiązujące w firmie a wprowadzone w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce zadziałały prawidłowo.

Przypomnijmy, że w KGHM do odwołania wstrzymane zostały wszystkie służbowe delegacje zagraniczne oraz udział pracowników KGHM w krajowych konferencjach i szkoleniach. Pracownicy, którzy ukończyli 65 rok życia mogą skorzystać z możliwości pozostania w domu i pracy z domu. Zarząd firmy zdecydował też o czasowym zawieszeniu wstępnych kontroli trzeźwości pracowników KGHM. Wdrożone zostały procedury niezwłocznego działania w przypadku zgłoszenia osoby potencjalnie zarażonej koronawirusem, która przebywała w miejscu pracy.

Tymczasem na dzisiaj w powiecie lubińskim, kwarantanną objętych jest  79 osób, 147 osób objęto nadzorem epidemiologicznym, do dwóch osób (z 3) zmalała liczba hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19. Żaden z pacjentów z powiatu lubińskiego nie ma potwierdzenia zarażenia.

Poprzedni artykułDodatkowy kontakt z ZUS. Nowe infolinie
Następny artykułWoda dla szpitali zakaźnych