Bełcz Wielki (powiat górowski) Około 30 km. Od Ścinawy natrafiono w Odrze na ciało topielca. Wiadomo, że jest to kobieta.

Ciało zauważono wczoraj około godziny 16. na wysokości miejscowości Bełcz Wielki w powiecie górowskim to około 30 km od Ścinawy. Na miejsce wezwano strażaków. Policja stara się zidentyfikować zwłoki topielca. Wiadomo, że jest to kobieta. Policja nie podaje jednak przybliżonego wieku, ani szczegółów ubioru. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że do rodziny zaginionej lubinianki zwrócono się o identyfikację ciała wyłowionej kobiety. Czy jest to jednak zaginiona lubinianka na razie nie potwierdzono.

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zaginionej 26 lutego Krystyny Górnej z Lubina nie dały efektu. Mimo dwóch dużych akcji poszukiwawczych – pierwsza organizowana była przez policję, – druga przez rodzinę zaginionej, nie odnaleziono ciała kobiety. Z ostatnich jej słów wypowiedzianych przez telefon komórkowy wynikało, że może być nad Odrą. Ostatnie logowanie w przekaźniku telefonii komórkowej wskazywało, że kobieta przyjechała do Ścinawy. Jednak nie udało się precyzyjnie wskazać, w którym miejscu telefon logował się po raz ostatni. Wiadomo było, że telefon zarejestrowała stacja bazowa przy ul. Wita Stwosza, a promień w którym mogła znajdować się kobieta wynosił kilka kilometrów od komórkowego przekaźnika.

Odrę w rejonie Ścinawy przeczesywano wielokrotnie. Wykorzystano specjalistyczny sprzęt OSP z kilku jednostek w powiatach lubiński i głogowskim. Działania wspierali także strażacy zawodowi m.in. z Legnicy ze swoim sprzętem do poszukiwań w wodzie. Na miejscu w Ścinawie za każdym razem pomocy udzielała miejscowa OSP oraz inne jednostki OSP z terenu gminy. Poszukiwania nic jednak nie dały.

Po raz ostatni dno odry wraz z jej zakolami i główkami regulacyjnymi sprawdzano w ubiegłą środę.

Fot. Piotr Krażewski (Port Ścinawa, poszukiwania – środa 11.03)

Fot. OSP Niechlów z wczoraj

1 KOMENTARZ

Comments are closed.