W nocy z 9 na 10 marca przejazd na ulicy Legnickiej w Lubinie zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Utrudnienia wiążą się z kolejnymi pracami nad torem. Polskie Linie Kolejowe proszą o wyrozumiałość i skorzystanie z innych dróg dojazdowych.

 

Na trasie Rudna Gwizdanów – Lubin – Legnica Polskie Linie Kolejowe planują prace podbijarki, która poprawi w niektórych miejscach tor. Roboty te dotyczą również okolic przejazdu kolejowego na Legnickiej w  Lubinie. W związku z  tym w nocy z 9 na 10 marca 2020  PLK planuje zamknięcie skrzyżowania drogi z torem kolejowym. Roboty były zaplanowane. 

– Wszystkie uzgodnienia,które prowadzimy z zarządem dróg są wcześniej zaplanowane więc otrzymujemy zgodę zarządcy drogi. Technologia prac na linii kolejowe wymaga jeszcze sprawdzenia toru. Robią to specjalne maszyny m.in. podbijarka. Dodam, ze praca tej maszyny nie będzie miała wpływu na kursowanie pociągów na trasie – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PLK.

Kierowców uczulamy więc i radzimy w nocy z poniedziałku na wtorek korzystać z innych dróg dojazdowych np. ul. Przemysłową lub drogą S3 od wjazdu od Starego Lubina w kierunku Krzeczyna Wielkiego. 

Poprzedni artykułNajdroższy i najdłuższy postój remontowy w historii legnickiej huty
Następny artykułGórnik śmigłowcem przetransportowany do Wrocławia