34-letni mężczyzna podejrzany o stosowanie psychicznej przemocy w stosunku do swojej matki usłyszał już zarzuty. Mieszkaniec Lubina za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu 5 lat więzienia. Lubinianin zdemolował mieszkanie matki, a podczas interwencji był bardzo agresywny. 

Oficer dyżurny otrzymał informację o awanturze domowej. Ze zgłoszenia wynikało, że agresywny mężczyzna demoluje mieszkanie, grozi domownikom.  Niezwłocznie na miejsce został wysłany patrol wydziału prewencji lubińskiej komendy.

– Funkcjonariusze zastali rodziców 34-latka, którzy w trakcie rozmowy poinformowali policjantów, że ich syn przyszedł do domu i wszczął awanturę. Był bardzo agresywny i pobudzony. W mieszkaniu widoczne ślady uszkodzenia mebli i drzwi wejściowych do jednego z pokoi. Podczas interwencji mężczyzna stawiał opór i nie wykonywał poleceń policjantów. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Tłumaczył funkcjonariuszom, że zdenerwował się, dlatego zniszczył meble i drzwi, a także groził matce. Jak ustalili mundurowi, 34-latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją mamą. Kobieta postanowiła przerwać dramat toczący się w jej mieszkaniu i złożyła zawiadomienie. Agresor usłyszał już zarzuty. Przyznał się do swoich czynów. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5 – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

 

Poprzedni artykułSamochód dachował na Odrodzenia
Następny artykułW Lubinie powstanie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych